Letná akadémia Discover

Rozhodla som sa venovať Discoveru samostatný článok. Nie, neplatia mi za PR. Ale bez neho by som možno nebola na medicíne. Výrazne ma ovplyvnil a pred nástupom pomohol utriediť si myšlienky.

Prvý raz do neznáma

Prvý raz som vyrážala do neznáma v lete po treťom ročníku a už po prvom dni mi bolo ľúto, že som sa o Discoveri nedozvedela skôr. To prostredie, atmosféra, ľudia okolo… všetko bolo úžasné a slovami sa ani nejdem pokúsiť to opísať. Každý deň sme išli na stodesať percent od rána do rána, spánkový deficit sa zväčšoval, ale energia akoby nemala limity.

Páčila sa mi kombinácia mojich kurzov – medicína a psychológia. Jedno viac teoretické, druhé oddychovejšie. Medicína ma „vydesila,“ psychológia ukľudňovala. Definitívne som sa rozhodla, že na medicínu si v ďalšom roku prihlášku podám.

Druhé leto s Discoverom

Toto leto som vyrážala už ako jedna z ostrieľanejších. Vedela som, do čoho leziem a čo ma čaká. Chcela som rovnaký kurzový kokteil ako predtým, lenže človek mieni a organizátori menia. Do vlaku som nasadala pripravená na medicínu a neurovedy. A bolo to fantastické!

Z domu som odchádzala so zmiešanými pocitmi kvôli blížiacemu sa štartu medicíny. Bola som šťastná, kto by nebol. Dostala som sa na školu, kam som chcela, do mesta, ktoré som chcela a to všetko na prvý pokus. No nervozita a pochybnosti vo mne neustále čosi nahlodávali. Je to naozaj pre mňa? Mám na to? Je to to, čo chcem?

Objavila som objavené?

Počas tých siedmich dní sa strach nestratil, ale pochybnosti áno. Utriasla som si myšlienky a na kurzoch si pripomenula, prečo ma medicína tak fascinovala. Že úspešné prijímačky sú úspech. Že šesť rokov, ktoré ma čakajú, budú náročné, ale má to zmysel. Zmysel, na ktorý som popri maturitách a testovom zhone pozabudla. Bola som sústredená na cieľ a zmizlo všetko ostatné.

Objavila som objavené, ale potrebovala som to. Akoby som našla pod posteľou zapadnutú časť skladačky. Zrazu sa mi pri slove medicína nepostavili od stresu chlpy dupkom, ale zapálil sa vo mne plamienok motivácie, šťastia a energie. Odhodlania.

Nepotrebovala som počuť, že medicína je skvelá škola. Potrebovala som človeka, s ktorým sa môžem porozprávať. Potrebovala som, aby mi niekto povedal, že nie je koniec sveta a všetko je tak, ako má byť.

To všetko (a ešte viac) mi Discover bez prestávky dával. Nie deň, dva. Celý týždeň. Dostala som čas premýšľať, rozprávať sa a možnosť spoznať množstvo neuveriteľne inšpiratívnych ľudí.

letné potulky Discover

Možno som neodchádzala presvedčená, že zo mňa raz bude skvelý doktor, ale určite plná motivácie a energie.

5/5 - (1 vote)
Páčil sa Vám článok?
fb-share-icon
Instagram