Vianočná atmosféra tento rok nie je tak výrazná ako inokedy, ale december prišiel aj tak. Pomaly sa blíži koniec semestra a s ním… skúškové. A, samozrejme, Vianoce! Prázdniny sú za rohom, veľa obchodov pozatváraných, väčšina z nás pátra po darčekoch online. Ak rozmýšľate, aký darček vybrať pre medika, ste na správnom mieste!

Darček pre medika za pár eur, ktorý má cenu zlata

Začnime lacnými, ľahko dostupnými drobnosťami. Možno by vám ani nenapadlo, ako oceníme zošity a bloky (hlavne čisté), zvýrazňovače, ceruzky (hlavne odtiene ružovej), perá, euroobaly, zakladače… Čokoľvek z papiernictva poteší.

Môžu to byť aj čisté papiere, ktorými nakŕmime tlačiareň v najbližších mesiacoch, alebo hrebeňová väzba, ktorú určite jedného dňa použijeme. Žiadna z kancelárskych pomôcok sa u medika nestratí.

Medikmóda

O čom hovorím? Aj medici podliehajú módnym trendom! Biele tričko, biele nohavice, biele prezúvky, biely plášť. Ak chceme vyniknúť naozaj výrazne, spestríme to bielou mikinou.

Stačí nájsť najbližší čínsky obchod, alebo zbehnúť do obchodu s pracovnými odevmi a darček je na svete! Ušetríte nám čas, ktorý by sme strávili hľadaním a vyberaním tých správnych bielych kúskov. Keď k tomu prihodíte aj nitrilové (alebo iné) rukavice, budeme nadšením celí bez seba.

Ak sa už nevládzete pozerať na bielu, je aj iná možnosť. Existuje množstvo online obchodov s ponožkami. Áno, potrebujeme tie biele. Ale niekedy nie sú povinné – vtedy jednoznačne oceníme akúkoľvek kreativitu. Aj my máme niekedy už bielej po krk a vidieť veselé nohy nás poteší.

darček pre medika

Hračky

Lego? Môže byť! Uvítame však aj hračky „pre veľkých.“ Ihly, striekačky a škrtidlo na odber krvi. Ideálne keby ste ich ponúkli aj so svojou rukou ako pokusným materiálom.

Anatómia sa bude určite lepšie učiť s 3D rozkladacím modelom lebky, alebo modelmi iných častí tela. Pri pitevnom stole sa nezaobídeme bez anatomickej pinzety, neskôr aj skalpelu. Vo vyšších ročníkoch pokročíme k chirurgickému šitiu, kde sa zíde ihla, niť, pinzeta a ihelec.

Antistresová loptička bude minimálne deň pred skúškou doslova vykúpením. Pero v tvare striekačky, alebo ľudskej kosti? Zdvihnú náladu a šťastného majiteľa vytrhnú z rutiny.

Učebnice pod stromček?

darček pre medika

Nekupujte učebnice o ktorých si myslíte, že ich niekto využije. Ak chcete medikovi kúpiť knihu, poraďte sa s ním, čo naozaj stojí za to. Sú učebnice, ktoré chceme mať doma, ale je veľa takých, ktoré si požičiame z knižnice a to nám stačí. Medicínska literatúra nie je lacná, takže sa v tomto prípade uistite, že to, čo kupujete, druhá strana naozaj využije a ocení.

Ak nechcete prísť o moment prekvapenia, zvoľte radšej darčekovú poukážku na knihy do spoľahlivého kníhkupectva. Tou nemôžete nič pokaziť. Variantom je beletria, motivačná kniha, kniha plná humoru… Motivácie aj humoru potrebuje medik ku štúdiu naozaj veľa!

Fonendoskop ako darček pre medika

Fonendoskop = stetoskop = skvelý darček. ALE ak sa medzi množstvom stetoskopov neorientujete, opäť platí, poraďte sa! Možností je veľa a nemá zmysel kupovať model, ktorý bude neskôr iba ležať na poličke. Na tému ako vybrať fonendoskop som písala samostatný článok. Ak uvažujete nad takýmto darčekom, určite si ho prečítajte.

Čo s voľným časom?

Áno, aj my máme voľný čas. Možno nie toľko, ako ostatní, ale vždy si nájdeme chvíľu pre seba. Ak chcete podporiť naše usedené svaly, kúpte niečo na cvičenie. Penovú podložku, gumu, činky, alebo iné pomôcky. Netreba hľadať nič špeciálne. Ideálne sú malé skladné veci, ktoré sa ľahko upracú do skrine a nezaberajú veľký priestor.

A zvyšok? To viete najlepšie vy. Poteší vášho medika basketbalový kôš na dvere, futbalová lopta, žonglovacie loptičky, alebo bežecké tenisky? Každý má svoje záujmy, stačí sa trochu zamyslieť. Často môže byť najlepším darčekom „len“ spoločne strávený čas.

Covid-19 prináša nové možnosti

Čím iným zakončiť článok, ak nie najaktuálnejšou témou? Všetci sledujeme meniacu sa situáciu. Niekomu môžu zavrieť školu úplne, niekto má časť vyučovania prezenčne a časť online.

Medici chodia všade kam sa dá, a čo najčastejšie. K pacientom v nemocnici nemôžeme ísť bez respirátora, na teoretických hodinách je samozrejmosťou aspoň rúško. Dezinfekciu vidíme snáď na každom kroku, ale je dobré mať po ruke aj svoju. Koronavírus so sebou priniesol nové darčekové možnosti.

Časť predmetov máme dištančne aj my, takže webkamera slúchadlá sú výbornou voľbou a darčekovou alternatívou. Využitie nájdu aj neskôr.

darček pre medika

Kúpiť darček pre medika je jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Aký vianočný darček ste kúpili vy? Ak si medik, čo by si si chcel nájsť pod vianočným stromčekom? Napíš dole do komentára a inšpiruj ostatných!

5/5 - (1 vote)
Páčil sa Vám článok?
fb-share-icon
Instagram