FAQ

Najčastejšie kladené otázky

Pre všetky.
Je pre všetkých, ktorí chcú formou hry vstúpiť do sveta chémie a zvládnuť jej základy, ale aj tým, ktorí sa už s chémiou stretli, chcú ju pochopiť alebo sa v nej precvičiť a zdokonaliť.
Úroveň „Začiatočník“ si s chuťou zahrajú aj 9-ročné deti, úroveň „Pokročilý“ si užili deti na vyučovaní, dospeláci, aj penzisti. Najvyššia úroveň „Expert“ je súťažná forma hry určená nadšencom chémie, ktorí majú chuť svoje vedomosti konfrontovať so súperom.

Nie.
V úrovni „Začiatočník“ 
hra nevyžaduje žiadne vedomosti z chémie
Po preštudovaní vzdelávacej príručky „Ako na zlúčeniny“, ktorá je súčasťou základného balenia hry sa „Začiatočník“ dokáže posunúť do kategórie „Pokročilý“. 
Pri dostatočnom tréningu sa prepracuje medzi „Expertov“.

 

Áno.
Hru testovalo takmer 300 detí v rámci riadneho vyučovania v slovenských základných školách a osemročných gymnáziách a 60 detí na základnej škole v Českej republike.


V rámci vyučovania sa osvedčila jedna vyučovacia hodina
Po zvládnutí pravidiel hry sa reakcie detí zrýchlili, venovali sa stratégii a viac premýšľali. 
V domácom prostredí hra Pokročilý trvá asi 40 minU Začiatočníka je potrebné brať ohľad na vek a schopnosť koncentrácie detí, odporúčame 30 min./hru.

Jednoznačne pozitívne. Ocenili možnosť postupného zvyšovania náročnosti hry, spätnú väzbu, aktivitu detí na hodine a otvorenú komunikáciu detí a učiteľa. Vďaka hre učiteľ rýchlo zistil, do akej hĺbky má ktorý žiak učivo zvládnuté. 
Super nápad, naozaj zaujímavé, môžem si hárky nechať, aby sme sa na ďalšej hodine mohli k postupu detí vrátiť? a kde sa dá hra kúpiť? boli najčastejšie reakcie učiteľov.

Áno. Zvýhodneným balením, s možnosťou dokúpenia len hracích sád bez krabice.
Základné balenie „S“ obsahuje 1 kompletnú sadu pre 6 hráčov. Objemovo je však krabica navrhnutá pre 4 hracie plány
s kompletným príslušenstvom pre 24 hráčov
. Učiteľ sa môže pri objednávke rozhodnúť pre optimálnu veľkosť balenia s presným počtom hracích plánov v krabici.
Škola tak môže nakúpiť optimálny počet hier, čím šetrí značné finančné prostriedky.

Ohodnoť článok
Páčil sa Vám článok?
fb-share-icon
Categories: hra ChemPlay

Instagram